

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 130 °C |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | I²C |
| Max Supply Current | 1 mA |
| Memory Size | 4 kb |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18682
Ext.Price$0.18682
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18682 | $0.18682 |
| 10 | $0.14477 | $1.44770 |
| 50 | $0.12355 | $6.17750 |
| 100 | $0.10544 | $10.54400 |
| 500 | $0.09535 | $47.67500 |
| 1000 | $0.08924 | $89.24000 |
